Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zobacz, jak przebiega modernizacja Elektrowni Rybnik

 
W ramach inwestycji, której koszt do chwili obecnej wyniósł ponad 1,6 mld zł, zmodernizowanych zostanie 8 bloków rybnickiej elektrowni (1780 MW). Wpłynie to na poprawę wydajności operacyjnej zakładu, wydłużenie jego żywotności co najmniej do roku 2030, a także dostosuje go do norm środowiskowych wprowadzonych dyrektywą w sprawie emisji przemysłowych (IED), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku. Projekt obejmuje instalację odazotowania spalin, inwestycje wydłużające żywotność wszystkich urządzeń zakładu, a także instalację odsiarczania spalin. Ponadto w ramach projektu wybudowany został węzeł oczyszczania ścieków z instalacji odsiarczania spalin oraz planowana jest budowa nowej stacji demineralizacji wody.

 


Grupa PTWP
 
Data pliku video: 2016-07-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rybnicki

  Powiat rybnicki - powiat, którego siedzibą jest miasto Rybnik, mimo że samo do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku na mocy reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie śląskim. Należy do niego 5 gmin: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany. Pod względem zarówno obszaru, jak i liczby ludności jest to jeden z mniejszych powiatów w województwie.

  Powiat rybnicki daje możliwości aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tu szlaki rowerowe, a na ich trasie drewniane kościoły z XVI w., zabytki techniczne i pomniki przyrody. Coraz bardziej dba się tu o środowisko naturalne. Mimo eksploatacji górniczej znikają kominy, woda jest coraz czystsza, a powietrze zdrowsze.      

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola