Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

URBEX - Zespół szpitalny Juliusz w Rybniku cz.1 ./Montes

 
--------------------------------------------OPIS-------------------------------------------- Czołem !!! Na wstępie bardzo chciałem podziękować za zezwolenie do na wejście do szpitala Pani Agnieszce z Urzędu Miasta Rybnik . ------------------------------------------------------------------------------------------------ I tak jak mówiłem w filmie nie bójcie się iść spytać o wejście itd. ponieważ oni są otwarci na to że ktoś się tym interesuje i z miłą chęcią was wpuszczą i jeszcze opowiedzą całą historie :D . ------------------------------------------------------------------------------------------------ W tym filmie przedstawiam wam eksploracje opuszczonego Zespołu szpitalnego Juliusz w Rybniku . Budowę szpitala zainicjował Juliusz Roger (1819-1865 ) .Szpital został wybudowany w latach 1868-1869, zaś oficjalnie otwarto go w 1871 r. po tym jak na mocy uchwały walnego zebrania został przejęty przez Śląski Związek Rycerzy Maltańskich. Podczas II wojny światowej szpital „Juliusz” znacznie ucierpiał, dlatego zaraz po wyzwoleniu Rybnika dr Franciszek Kubacki z gronem oddanych sprawie współpracowników zabrali się do uporządkowania zdewastowanego szpitala, gdzie wkrótce, choć w bardzo prymitywnych warunkach wykonywano poważne zabiegi chirurgiczne instrumentami pożyczonymi od lekarzy.Po wojnie w okresie socjalizmu, szpital dalej pełnił swoją rolę jako Szpital Miejski przy ulicy Rewolucji Październikowej 18. Mieściły się tam oddziały Laryngologiczny, Okulistyczny i Dermatologiczny.Jako Szpital Miejski nr 1 istniał do 2000 roku, kiedy to wszystkie oddziały szpitalne zostały przeniesione do nowego szpitala w Orzepowicach( w szpitalu w którym leżałem ) .Od tego momentu obiekt stopniowo popadał w ruinę . ------------------------------------------------------------------------------------------------ INFORMACJE O SZPITALU : pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_szpitalny_Juliusz_w_Rybniku ------------------------------------------------------------------------------------------------ Zapraszam Również na : + HONKER : facebook.com/Honker-872234486153803/ + GRH 18 KOŁOBRZESKI : grh18pp.dobroni.pl/media/index.php?MediumID=448 + RANGER SURVIVAL CLUB : facebook.com/rscpl/?fref=ts + GRH Powstaniec Śląski : facebook.com/GRH-Powstaniec-%C5%9Al%C4%85ski-193259317486990/?fref=ts ---------------------------------------------------------------- Dziękuję za oglądanie oraz subskrypcję . Jeśli film ci się spodobał to jak możesz Udostępnij go oraz oceń w komentarzu. :D ---------------------------------------------------------------- POZDRAWIAM MONTES :D

 


MONTES R.S.C
 
Data pliku video: 2017-09-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rybnicki

  Powiat rybnicki - powiat, którego siedzibą jest miasto Rybnik, mimo że samo do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku na mocy reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie śląskim. Należy do niego 5 gmin: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany. Pod względem zarówno obszaru, jak i liczby ludności jest to jeden z mniejszych powiatów w województwie.

  Powiat rybnicki daje możliwości aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tu szlaki rowerowe, a na ich trasie drewniane kościoły z XVI w., zabytki techniczne i pomniki przyrody. Coraz bardziej dba się tu o środowisko naturalne. Mimo eksploatacji górniczej znikają kominy, woda jest coraz czystsza, a powietrze zdrowsze.      

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola