Belka
Wtorek, 15 Października 2024   imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Stan wód monitorowany

Data publikacji: 2013-06-05, Data modyfikacji: 2013-06-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Z uwagi na ciągłe opady deszczu podniósł się stan wody na rybnickich rzekach. Na razie jednak w Rybniku nie zostały przekroczone stany ostrzegawcze.

Służby na bieżąco monitorują sytuację związaną z podwyższaniem się stanu wód, zwłaszcza w rejonie zbiorników w Rybniku-Paruszowcu i Zalewu Rybnickiego. Na chwilę obecną celem zachowania rezerwy i przyjęcia wody, zwiększono zrzut wody z Zalewu Rybnickiego. Na bieżąco podejmowane są niezbędne czynności organizacyjne i techniczne, mające na celu zminimalizowanie mogącego powstać zagrożenia. Połączone siły straży pożarnej, straży miejskiej oraz Rybnickich Służb Komunalnych na bieżąco reagują na każde nowe zgłoszenie, starając się w miarę potrzeb np. udrażniać rowy i przepływy.

Zgłoszenia o jakichkolwiek zagrożeniach przyjmuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK): tel. 32/422 10 00.

 

UM Rybnik, Źródło artykułu: www.rybnik.eu, Autor zdjęć: UM Rybnik
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    rybnicki

    Powiat rybnicki - powiat, którego siedzibą jest miasto Rybnik, mimo że samo do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku na mocy reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie śląskim. Należy do niego 5 gmin: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany. Pod względem zarówno obszaru, jak i liczby ludności jest to jeden z mniejszych powiatów w województwie.

    Powiat rybnicki daje możliwości aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tu szlaki rowerowe, a na ich trasie drewniane kościoły z XVI w., zabytki techniczne i pomniki przyrody. Coraz bardziej dba się tu o środowisko naturalne. Mimo eksploatacji górniczej znikają kominy, woda jest coraz czystsza, a powietrze zdrowsze.   



     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola