Belka
Wtorek, 15 Października 2024   imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Przeciw cyfrowemu wykluczeniu

Data publikacji: 2013-08-20, Data modyfikacji: 2013-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Rybnicki Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi nabór do projektu pn. „Nowa perspektywa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w wieku 15-27 lat z Miasta Rybnika”.

Projekt jest Inicjatywą Partnerską Fundacji Imago oraz miasta Rybnika, w imieniu którego realizuje go Ośrodek Pomocy Społecznej.

W ramach projektu uruchomiono Centrum Cyfrowych Kompetencji (przy Rybnickim Ośrodku Naukowo Dydaktycznym Akademii Ekonomicznej, ul. Rudzka 13c, IV piętro). W przestrzeni CCK 80 młodych osób do maja 2015 zostanie przeszkolonych w jednym z wybranych przez siebie obszarów tematycznych, takich jak: grafika komputerowa, cyfrowa obróbka zdjęć, podstawy tworzenia i administrowania stronami www, sklep on-line, tworzenie aplikacji sprzedażowych i e-marketing, inne tematy (w przypadku zebrania się grupy zgłaszającej potrzebę odbycia szkolenia w danym temacie). Obecnie pierwsza, ośmioosobowa grupa nabywa umiejętności związane z cyfrową obróbką zdjęć.

Cykl szkoleniowy trwa 2 miesiące, podczas których każdy z uczestników skorzysta z:

  • doradztwa zawodowego – na etapie rekrutacji  (określenie ścieżki rozwoju)
  • wsparcia grupowego – szkolenie, które podnosi kompetencje zawodowe i społeczne
  • szkolenia z kompetencji cyfrowych (do wyboru z istniejących propozycji bądź możliwość zgłoszenia swojej propozycji)
  • wsparcia indywidualnego Mobilnych Asystentów Edukacyjnych, którzy indywidualnie wspierać będą uczestnika w poszukiwaniu pracy i prezentowaniu nowych kompetencji
  • wsparcia indywidualnego psychologa jako uzupełnienie wsparcia udzielanego w całym cyklu, motywowanie uczestników do zmiany w swoim otoczeniu.

W projekcie mogą wziąć udział osoby pozostające bez zatrudnienia, które:

  • są w wieku 15-27 lat
  • mieszkają na terenie Rybnika
  • chcą nabyć, podnieść lub zmienić kwalifikacje zawodowe niezbędne na rynku pracy oraz rozwinąć umiejętności i kompetencje prowadzące do integracji społecznej i zawodowej Wykazujące niską aktywność w uczestnictwie w szkoleniach ze względu na bariery w dostępie do oferowanych usług.

Aby zostać uczestnikiem należy:

  • złożyć komplet dokumentów w Punkcie Rekrutacyjnym działającym przy OPS, ul. Żużlowa 25 Rybnik, pokój nr 24, tel. 32 422 11 11 w. 351.
  • spotkać się z doradcą zawodowym i przejść rozmowę kwalifikacyjną.

Nabór prowadzony jest w sposób ciągły do lutego 2015 roku.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej projektu: www.cck.rybnik.pl a także w Biurze Projektu i w punkcie rekrutacyjnym.

Biuro Projektu:
Budynek Uniwersytetu Ekonomicznego

Rybnicki Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny

(ROND), budynek B
ul. Rudzka 13
44-200 Rybnik
tel. 504 565 301

Źródło: OPS Rybnik

 

UM Rybnik, Źródło artykułu: www.rybnik.eu, Autor zdjęć: UM Rybnik
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    rybnicki

    Powiat rybnicki - powiat, którego siedzibą jest miasto Rybnik, mimo że samo do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku na mocy reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie śląskim. Należy do niego 5 gmin: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany. Pod względem zarówno obszaru, jak i liczby ludności jest to jeden z mniejszych powiatów w województwie.

    Powiat rybnicki daje możliwości aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tu szlaki rowerowe, a na ich trasie drewniane kościoły z XVI w., zabytki techniczne i pomniki przyrody. Coraz bardziej dba się tu o środowisko naturalne. Mimo eksploatacji górniczej znikają kominy, woda jest coraz czystsza, a powietrze zdrowsze.   



     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola