Belka
Wtorek, 15 Października 2024   imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Obchody Święta Niepodległości

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

11 listopada na rybnickim rynku odbyły się tradycyjne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.

 

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się apelem harcerskim, z okazji zakończenia obchodów 90-lecia Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej im. hm. Józefa Pukowca. Następnie uczestnicy obchodów wysłuchali hymnu państwowego, po którym nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt. W imieniu prezydenta Rybnika Adama Fudalego, okolicznościowe wystąpienie odczytała jego zastępca, Ewa Ryszka. Tradycyjnie złożono też kwiaty pod tablicami pamiątkowymi. Zgromadzeni gości przemaszerowali do bazyliki pw. św. Antoniego, wcześniej oddając hołd i składając kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II. O 10.30 w bazylice rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili rybnicki Chór Kameralny „Autograph” i Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik”.


UM Rybnik, Źródło artykułu: www.rybnik.eu, Autor zdjęć: UM Rybnik
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    rybnicki

    Powiat rybnicki - powiat, którego siedzibą jest miasto Rybnik, mimo że samo do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku na mocy reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie śląskim. Należy do niego 5 gmin: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany. Pod względem zarówno obszaru, jak i liczby ludności jest to jeden z mniejszych powiatów w województwie.

    Powiat rybnicki daje możliwości aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tu szlaki rowerowe, a na ich trasie drewniane kościoły z XVI w., zabytki techniczne i pomniki przyrody. Coraz bardziej dba się tu o środowisko naturalne. Mimo eksploatacji górniczej znikają kominy, woda jest coraz czystsza, a powietrze zdrowsze.   



     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola