Belka
Wtorek, 15 Października 2024   imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Czytali Fredrę na rybnickim Rynku

Data publikacji: 2013-09-07, Data modyfikacji: 2013-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 

W sobotę, 7 września na rybnickim Rynku odbyło się Narodowe Czytanie Fredry. Można było posłuchać wierszy, bajek, dramatów i pamiętników Aleksandra Fredry, w wykonaniu znanych rybniczan: samorządowców, parlamentarzystów, ludzi kultury i dziennikarzy.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano bajki i atrakcje. Narodowemu Czytaniu towarzyszyła też wymiana książek, które można było za darmo zabrać do domu lub wymienić na własną, przyniesioną z sobą książkę.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zainicjowana w ubiegłym roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest propagowanie rodzimej literatury i wzmacnianie wspólnoty narodowej. Organizatorem rybnickiej akcji w Rybniku była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

 

UM Rybnik, Źródło artykułu: www.rybnik.eu, Autor zdjęć: UM Rybnik
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    rybnicki

    Powiat rybnicki - powiat, którego siedzibą jest miasto Rybnik, mimo że samo do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku na mocy reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie śląskim. Należy do niego 5 gmin: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany. Pod względem zarówno obszaru, jak i liczby ludności jest to jeden z mniejszych powiatów w województwie.

    Powiat rybnicki daje możliwości aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tu szlaki rowerowe, a na ich trasie drewniane kościoły z XVI w., zabytki techniczne i pomniki przyrody. Coraz bardziej dba się tu o środowisko naturalne. Mimo eksploatacji górniczej znikają kominy, woda jest coraz czystsza, a powietrze zdrowsze.   



     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola